Černý blog: Prezydent Krokadýlů

K debatám veřejným i kuloárním o nehorázných odměnách advokátů při vymáhání bagatelních částek se poslední měsíc přimotala Asociace věřitelů a její prezident, bývalý legislativec a náměstek na spravedlnosti a bývalý poslanec ODS Pavel Staněk. Staňkovi se podařilo umístit několik negativních textů o novelách legislativy okolo bagatelních sporů do tištěného mediálního světa a byl jako zástupce věřitelů často citován Českou televizí. Na to, že jde o Asociaci založenou na Silvestra 2013 jde o docela slušný mediální impakt.

 

Naposledy ve prospěch advokátně-vymahačské lobby napsal Jindřich Ginter z deníku Právo (jak sociální, jak levicové - chachacha chichichi chochocho) článek Češi nebudou vracet dluhy do 10 tisíc, burcují věřitelé. Je to ukázkový PR článek postavený na jednom zdroji a o tom, co říká prezident Asociace věřitelů Pavel Staněk. Je proti jakékoli regulaci exekutorských úřadu a jakékoli regulaci odměn advokátů. Nastalo by peklo, pomoci by se nedomohli malíři pokojů nebo lidé reklamující boty. Již bylo zregulováno a vše funguje eňo ňuňo.

 

Zajímavé je, co je to za partu, která vystupuje jako obhájce věřitelů, ale velcí věřitelé jako banky, stavební spořitelny, telekomunikační operátoři nebo půjčkařské společnosti z České leasingové a finanční asociace v ní nejsou. Staňkova Asociace věřitelů ještě minulý týden měla na svých stránkách vypsané všechny tři své členy (jedním z nich je Staňkova advokátní kancelář), ale po jednání Ústavně právního výboru k regulaci vykloubeného byznysu s pohledávkami, kde za Asociaci mluvil překvapivě zase Staněk zmizeli i ti tři členové a na stránkách není nic. Koho je Staněk prezidentem je v tuto chvíli nejasné a veřejnoprávní televize i média by to mohla vzít v potaz a když jim někdo tvrdí, že je prezident, mohli by se podívat na relevanci subjektu, který prezidentuje. Mezi řečí, já jsem ve skutečnosti Prezident euroamerické sjednocené unie spravedlivých koz Šrot pro všechny, kdyby bylo potřeba mluvit za kozy, pasáky neb seno, zavolejte. 

 

Staněk má na exekucích zájem, je spojený s komerční oddlužovací společností Jdi-dal.cz, která za zhruba desetitisícový poplatek podává za své klienty insolvenční návrhy. Toto dělá zadarmo například Poradna při finanční tísni, kterou financují banky. 

 

K tomuto projektu Staněk řekl: „Svou účast na projektu JdiDál.cz beru jako osobní výzvu k pomoci osobám postiženým finančními problémy, ať již se do nich dostali sami, či díky nesolidnosti svého okolí. Mohu zde zúročit nejen svou dosavadní praxi legislativce, ale reálně se zapojit do procesu oddlužení a tedy legálního očištění od finanční zátěže jednotlivců i celých rodin. Autorům projektu chci proto velice poděkovat a popřát nám všem hodně úspěchů v práci.“ Aktualně.cz zjistilo, že provozovatelem projektu je společnost Omega Solutions, jejímž jediným akcionářem je kyperská společnost Grozlore Holdings Limited. Omega Solutions zároveň působí i na druhé straně byznysu s dluhy, když na webu Stop-neplatičům.cz nabízí i služby vymáhací společnosti. Hodný kluci.